Najbardziej trwałe perfumy męskie – TOP3 zapachów

Jakie są najbardziej trwałe perfumy męskie? Jeżeli poszukujesz zapachu, który nie tylko wyrazi twoją osobowość, ale również jego aromat przetrwa cały dzień, sprawdź nasze propozycje z trzech słynnych domów mody, które ujęły nas swoją kompozycją zapachową, trwałością i dobrą projekcją. 

Najbardziej trwałe perfumy męskie – jakie wybrać?

Najbardziej trwałe perfumy męskie to również najbardziej pożądane zapachy dla mężczyzn. Panowie wybierając perfumy, najczęściej kierują się kilkoma zasadami, z których jedna odnosi się właśnie do wysokiej trwałości zapachu i dobrej projekcji. Jeżeli należysz właśnie do tej grupy mężczyzn, sprawdź, jakie propozycje perfum męskich przygotowaliśmy dla ciebie. 

Warto również wiedzieć, że szukając kompozycji zapachowych, które odznaczają się nieprzeciętną trwałością, poszukujmy perfum i wód perfumowanych, ponieważ to właśnie one posiadają najwyższe stężenie olejków eterycznych. Perfumy, inaczej ekstrakt z perfum, posiadają mniej więcej od 25% do 43% olejków zapachowych. Wody perfumowane zawierają od 10% do 25% substancji zapachowych. Natomiast wody toaletowe od 5% do 10%. Właśnie te ostatnie oraz wody kolońskie charakteryzują się mniejszym skoncentrowaniem olejków, dlatego też ich trwałość bywa mniejsza. 

Terre d’Hermes Hermès – tak pachnie elegancja

Perfumy męskie, które charakteryzują się bardzo dobrą trwałością, to z pewnością kompozycja zapachowa Terre d’Hermes marki  Hermès. Zapach zadebiutował na rynku w 2006 roku, a jego twórcą jest Jean-Claude Ellena. To perfumy drzewno-przyprawowe, w których dominują akordy cytrusowe, drzewne, korzenne zarówno w świeżej, jak i ciepłej tonacji, a także ziemiste aromaty. Woda perfumowana posiada dużą trwałość i bardzo dobrą projekcję. Zapach utrzymuje się nawet do 8 godzin i jest dobrze wyczuwalny przez otoczenie. 

Dobór nut zapachowych sprawia,  że te perfumy są idealnym wyborem na spotkania biznesowe. Stylowe i eleganckie. W otwarciu perfum jako pierwsze pojawiają się intensywne aromaty ziołowe, doprawione pieprzem i skropione dojrzałą pomarańczą. Nuty serca wypełnione są stonowanym, lekko gorzkim, chłodnym aromatem pelargonii i flintu. Bazę zapachu tworzą nuty ziemistej wetywerii, cedru, dymnej paczuli benzoesu. 

Eros Versace – kusząca słodycz w chłodnej tonacji

Perfumy Eros zostały stworzone dla domu mody Versace w 2012 roku przez Aureliena Guicharda. W turkusowym, zdobnym flakonie zamknięto nuty zapachowe z rodziny aromatyczno-fougere. Trwałość perfum ocenia się na ok. 10 godzin. Oddziaływanie na otoczenie również jest wysokie. 

Na początku zapach jest rześki, ale również słodki za sprawą nut głowy, do których należą mięta, zielone jabłko i cytryna. Po kilkunastu minutach zapach przemienia się diametralnie. W nutach serca do głosu dochodzą słodka, lekko pudrowa w odbiorze fasolka tonka, zmysłowy, balsamiczny ambroksan i kwiatowo-ziołowe geranium. U podstawy perfum leżą nuty wanilii, cedru, wetywerii i mchu dębowego, dając drzewne, chłodne i miękkie wykończenie zapachu.

Intenso Dolce & Gabbana – wielowymiarowy charakter

Intensywny, męski zapach, który przywołuje skojarzenia z aromatem świeżo wyparnej koszuli w połączeniu ze słodkim, lawendowo-tytoniowym aromatem, doprawionym głębokimi, drzewnymi nutami. 

Perfumy należą do rodziny drzewno-aromatycznych zapachów. Zostały wydane w 2014 roku. Nuty głowy prezentują subtelną, czystą lawendę połączoną z ziołową bazylią, cierpkim, lekko pieprznym geranium i aksamitką. Nuty serca to mocne wibracje tytoniu, siana, szałwii muszkatołowej i otrębów. W bazie wyczujemy żywiczne aromaty bursztynu, labdanum, zmysłowego piżma i drzewa sandałowego oraz cyprysu. To zapach o dużej trwałości i średniej projekcji.

Oto nasze propozycje najbardziej trwałych perfum męskich. Jeżeli odnalazłeś w nich swój zapach, koniecznie sprawdź, jak rozwija się na skórze w różnych porach roku.