Masaż twarzy Kobido: popraw kondycję swojej skóry

Masaż twarzy Kobido jest jedną z najbardziej cenionych technik masażu w Japonii, który za sprawą swoich dobroczynnych właściwości, zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Jeżeli chcesz uelastycznić, ujędrnić i odmłodzić skórę twarzy, koniecznie przeczytaj, na czym polega masaż Kobido. Masaże twarzy przynoszą rewelacyjne efekty – nie tylko poprawiają krążenie krwi, wygładzają, ujędrniają i liftingują skórę, ale niwelują również widoczność drobnych zmarszczek, bruzd i linii. Docelowo pozwalają uzyskać młody, pełen blasku i wigoru wygląd.

Masaż twarzy Kobido – w czym tkwi sekret?

Masaż twarzy Kobido, jak już zostało wspomniane, wywodzi się z Japonii, gdzie jest jednym z elementów rytuałów pielęgnacyjnych. Niegdyś z jego dobrodziejstw korzystały wyłącznie elity, jednak dziś dostępny jest w zasadzie każdemu, kto chce poprawić kondycję swojej skóry.

Kobido pozwala uzyskać efekt liftingu bez użycia skalpela, dlatego bardzo często określany jest jako niechirurgiczny i bezinwazyjny zabieg, który – jeśli wykonywany regularnie – wyraźnie oraz widocznie odmłodzi wygląd skóry.

Obecnie z tej techniki masażu korzystają kobiety i mężczyźni z całego świata – jest niezwykle popularna wśród gwiazd i celebrytów. Sam zabieg jest dość intensywny i złożony, a czasie masowania wykonywanych jest ponad sto różnorodnych ruchów, które oddziałują na głębokie warstwy skóry, co jednocześnie sprawia, że można ją mocniej odżywić, wykorzystując wysokiej jakości kosmetyki do masażu, które bazują na unikalnych substancjach aktywnych.

Choć masaż twarzy Kobido wykonywany jest na powierzchni skóry, oddziałuje bardzo głęboko. Z jednej strony odpręża, ale z drugiej aktywizuje skórę, mięśnie i nerwy do pracy, co pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału składników odżywczych, które obecne są w używanych produktach do masażu.

Masaż Kobido stymuluje mięśnie twarzy, działa na wielu poziomach skóry. Wspomaga detoksykację, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a także przyspiesza proces odnowy komórkowej. W efekcie skóra twarzy zachwyca pięknym, zdrowym i młodym wyglądem.

Ta technika masażu składa się z kilku etapów – każdy oddziałuje na inne partie twarzy, różne problemy i potrzeby. Wśród nich wymienić można etap relaksu, manualnego liftingu, drenażu limfatycznego oraz akupresury.

Efekty masażu twarzy Kobido

Masaż twarzy Kobido przynosi rewelacyjne urodowe efekty, a pierwsze z nich widoczne są niemal natychmiast. Po zabiegu skóra jest odprężona, a mięśnie rozluźnione. Znika uczucie napięcia i ściągnięcia – cera jest pełna blasku, energii, gładka oraz miękka w dotyku.

Na tym jednak nie koniec zbawiennych właściwości zabiegu. Masaż Kobido fenomenalne ujędrnia, wygładza, uelastycznia i napina skórę, a docelowo zmniejsza widoczność bruzd, linii oraz zmarszczek mimicznych. Owal twarzy ulega zdecydowanej poprawie, a kontur zostaje uwypuklony i właśnie ten rezultat określany jest mianem liftingu bez użycia skalpela.

By uzyskać, ale następnie zachować pożądane efekty, masażom Kobido należy poddawać się regularnie. Początkowo warto zdecydować się na serię zabiegów, które będą przeprowadzane raz bądź dwa razy w tygodniu. Z czasem, gdy osiągniemy satysfakcjonujące nas rezultaty, możemy zmniejszyć częstotliwość masaży, jednak nie należy z nich rezygnować całkowicie.

Z dobrodziejstw masażu Kobido może skorzystać większość osób, ewentualnymi przeciwwskazaniami mogą być: cera naczyniowa, aktywny trądzik, ropne zmiany skórne czy przebyty niedawno zabieg botoxu.

Masaż jest natomiast polecany osobom, które zauważą na swojej skórze pierwsze oznaki starzenia się, czyli wiotkość, spadek jędrności czy gęstości. Sprawdzi się również przy nadmiarze skóry. Jest to też bezinwazyjna metoda, która może pomóc zniwelować powtarzające się migreny czy bóle głowy.

Masaż twarzy Kobido znakomicie radzi sobie z napięciami mięśni, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek. Pozwala zachować młody oraz piękny wygląd skóry na dłużej – jest przyjemnym rytuałem, który wprowadza w sferę relaksu i odprężenia, a przy tym pozwala osiągnąć efekt liftingu w naturalny sposób – bez użycia skalpela.