Jak nakładać korektor pod oczy?

Korektor pod oczy to kosmetyk, który może okazać się prawdziwym "antidotum" na pojawiające się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i cienka. To właśnie na tym obszarze twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, błędy pielęgnacyjne i efekty działania niesprzyjających warunków środowiskowych. Korektor to kosmetyk, który jest niezbędny w tworzeniu makijażu. Jak go poprawnie stosować? Odpowiedź w tym artykule.

Korektor pod oczy – Twój ratunek w wielu niespodziewanych sytuacjach

Zastanawiasz się jak nakładać korektor pod oczy, by stworzony makijaż wyglądał perfekcyjnie? Dla wielu kobiet korektor to "makijażowy must have". Odpowiednio użyty potrafi zdziałać cuda. Nieprzespana noc, całonocna impreza lub długie godziny spędzone przed komputerem? Te i inne losowe sytuacje mogę negatywnie odbić się na kondycji cery. Co w sytuacji, gdy nazajutrz musisz wyglądać perfekcyjnie i pełna energii? Tutaj z pomocą przychodzi korektor pod oczy. 

Jak nakładać korektor pod oczy, by odmłodzić spojrzenie?

Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest pokrycie skóry w kształcie trójkąta z podstawą pod dolną powieką oka i wierzchołkiem skierowanym w stronę policzka. Taki kształt gwarantuje krycie cieni pod oczami oraz stworzenie optycznego efektu liftingu. Taki zabieg sprawi, że skóra będzie wyglądać na wyraźnie młodszą. Chcąc odjąć sobie lat warto stosować rozświetlający korektor, który rozjaśni skórę pod oczami, przywraca skórze wypoczęty wygląd, a dzięki zawartości wielu składników odżywczych, poprawi kondycję skóry i skutecznie zredukuje rozmaite cienie i obrzęki.

Jak nakładać korektor pod oczy, by skutecznie ukryć niedoskonałości?

Korektor kryjący to tajna broń, która pozwala skutecznie ukryć wszelkie niedoskonałości skóry pod oczami. Taki preparat sprawdzi się w redukcji rozszerzonych naczynek i przebarwień. Zawodowe makijażystki informują, że korektor kryjący można nakładać na górną powiekę – dzięki temu można rozwiązać problem z osypywaniem się cieni do powiek i osadzania ich na wszelkich nierównościach skóry. Korektor sprawdzi się również w zakrywaniu wyprysków. Tutaj należy użyć najpierw zielonego korektora, a później użyć kosmetyku w kolorze skóry. Tylko w ten sposób problematyczna krostka nie będzie prześwitywać. 

Jak nakładać korektor pod oczy? Perfekcyjna aplikacja w trzech krokach

Krok 1. Najpierw należy nakładać podkład, a potem korektor. Dzięki temu zużyjemy mniej produktu i dokładnie przykryjemy wszystkie miejsca. Odwrotna kolejność nakładania sprawiłaby, że wklepany kosmetyk zostałby starty.

Krok. 2. Delikatnie dociskaj korektor. Taki zabieg pozwala delikatnie wtopić się w skórę. Korektor można aplikować za pomocą opuszków palców lub gąbki do makijażu. Technika zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Krok 3. Zbierz nadmiar produktu. Po nałożeniu korektora należy w aplikowanym miejscu zebrać nadmiar kosmetyku. Można do tego użyć chusteczki higienicznej. Pamiętaj, że nadmiar produktu najczęściej gromadzi się w zmarszczkach lub nierównościach skóry. 

Korektor po oczy – tani nie znaczy dobry

Kosmetyki do twarzy to produkty, na których nie powinno się oszczędzać. Słaba jakość prędzej czy później da o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. Korektor po oczy to kosmetyk, który poprawnie użytkowany starczy na naprawdę długo. Warto więc wydać na niego nieco więcej pieniędzy z przekonaniem, że wysoka jakość zostanie z nami na dłużej. Każda kobieta posiada zwykle swoją ulubioną markę. Jedyny wybór jaki należy dokonać to dobór odpowiedniego odcienia do barwy skóry.