Gotowe kępki rzęs - rodzaje i zastosowanie

Odpowiednia oprawa oka to klucz do tego, by spojrzenie nabrało blasku i zmysłowości. Gotowe kępki rzęs to produkt, który w szybki sposób podkreśli makijaż oka. Dostępne na rynku rzęsy można dobrać w taki sposób, by otrzymać oczekiwany efekt - od naturalnego wyglądu, po mocne podkreślenie. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat sztucznych rzęs. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Gotowe kępki rzęs - hit czy kit?

Sztuczne rzęsy to produkt, który wprowadza makijaż na wyższy poziom. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają kobiety, które mają już dość tuszowania rzęs i wieczornych rytuałów polegających na zmywaniu maskary. Kępki rzęs sprawdzą się w każdej sytuacji. Bogata różnorodność modeli pozwala dobrać rozmiar i zagęszczenie według własnych indywidualnych preferencji. Dodatkowo szybka i prosta aplikacja sprawia, że każda kobieta założy je sobie sama w domowym zaciszu bez konieczności odwiedzania profesjonalnego salonu kosmetycznego. 

Gotowe kępki rzęs - rodzaje

Jakie kępki rzęs wybrać? To pytanie stawia sobie wiele kobiet chcących odmienić swój wizerunek. Wybór sztucznych rzęs powinien zależeć od indywidualnych preferencji, upodobań i oczekiwań. Wybierając określony produkt nie należy sugerować się wyłącznie ceną. Pomocne będą m.in recenzje i informacje, które bez problemu można znaleźć w internecie. Mówiąc o sztucznych rzęsach należy rozróżnić trzy modele - na pasku, w kępkach oraz te na magnes.

Rzęsy na pasku to najpopularniejsza metoda nakładania sztucznych rzęs. Modele różnią się od siebie m.in długością i grubością włosków. Oznacza to, że każda kobieta wybierze produkt spełniający jej oczekiwania. Rzęsy na pasku przykleja się za pomocą specjalnego kleju. wystarczy pokryć pasek klejem i umieścić go powyżej linii naturalnych rzęs. Zabieg w zależności od wprawy trwa zwykle kilka minut. Rzęsy na pasku są wielorazowe. Wystarczy dokładnie je zdjąć i oczyścić z kleju, by móc je nałożyć kolejny raz.

Gotowe kępki rzęs to produkt dedykowany kobietom, które chcą uzyskać bardzo naturalny efekt. Kępki rzęs w zależności od preferencji można umieścić w dowolnym miejscu przy linii rzęs. Kępki skutecznie uzupełniają ubytki w naturalnych włoskach i pozwalają uzyskać zamierzony efekt. Kępki aplikuje się za pomocą specjalnego kleju. 

Rzęsy na magnes - to produkt, który sprawdzi się w wyjątkowych sytuacjach. Szykujesz się na ważne wieczorowe wyjście? Rzęsy magnetyczne sprawiają, że do ich aplikacji nie potrzeba kleju. Oznacza to, że nawet osoby uczulone na skład klejącego preparatu będą mogły z takiego rozwiązania skorzystać. Rzęsy magnetyczne swoją popularność opierają na wykorzystaniu małych magnesów, które sprawiają, że rzęsy utrzymują się na oku. Aplikacja jest bardzo szybka i prosta, a uzyskany efekt powali z nóg. 

Jak założyć gotowe kępki rzęs?

Kępki rzęs podobnie jak te na pasku lub magnetyczne odpowiedniki wymagają pewnej wprawy. Nie należy zrażać się po pierwszej próbie. Slogan “trening czyni mistrza” idealnie pasuje do metod nakładania sztucznych rzęs. W przypadku kępek należy przestrzegać kilku zasad:

  • Aplikację rozpocznij od wcześniejszego stworzenia makijażu oka. Wykonaj delikatną kreskę na linii rzęs i pomaluj włosku swoim ulubionym tuszem.
  • Wyciśnij klej do rzęs w miejsce, w którym będzie on łatwo dostępny.
  • Chwyć kępki za pomocą pęsety i umieść je pomiędzy naturalnymi rzęsami. Następnie je dokładnie dociśnij do powieki.
  • Przyklejaj kępki zachowując regularne odstępy. W ten sposób uzyskany efekt będzie jak najbardziej naturalny.
  • Po zakończonym zabiegi wytuszuj wszystkie rzęsy i ciesz się idealnie podkreślonym spojrzeniem.