Farby do włosów bez amoniaku (topowe produkty)

Farby do włosów pozwalają zmienić kolor, odświeżyć go, pokryć siwe włosy, ale też całkowicie odmienić swój wygląd. Koloryzacja kosmyków w profesjonalnych salonach jest jednym z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich, jednak rozwój rynku drogeryjnego i dostępność produktów do domowego użytku sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na samodzielną koloryzację. Farbowanie włosów w domu nie jest skomplikowanym zabiegiem, jednak efekty – w największym stopniu – zależą od wybranego produktu. Jeśli zależy nam, by włosy zachowały dobrą kondycję i zdrowie, warto rozważyć koloryzacje farbami, które nie zawierają amoniaku.

Farby do włosów bez amoniaku – jak działają?

Farby do włosów, które umożliwiają koloryzację w domowym zaciszu, są bezpiecznymi produktami, jednak – by osiągnąć efekt, jak po wyjściu od fryzjera – należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, m.in. wykonanie tzw. próby uczuleniowej czy zachowanie odpowiedniej kolejności nakładania preparatu.

Pamiętajmy również, że włosów nie można farbować zbyt często, by nie pogorszyć ich kondycji. Alternatywą mogą być farby do włosów bez amoniaku, jednak i w tym przypadku nie należy zapominać o właściwej pielęgnacji, regeneracji i wzmocnieniu kosmyków.

Farby do włosów z amoniakiem, z reguły dość mocno ingerują w strukturę włosa oraz skórę głowy. Amoniak ułatwia wniknięcie pigmentu do wnętrza kosmyków, ale z drugiej strony odpowiada też za trwałość farb, dlatego też preparaty z amoniakiem wiodły prym na rynku przez bardzo długi czas.

Obecnie dostępne są farby z niewielkimi stężeniami amoniaku lub też preparaty całkowicie go pozbawione i – co ważne – zapewniają równie intensywne i trwałe efekty. Amoniak zwykle zastępowany jest monoetyloaminą (MEA), czyli delikatniejszą i łagodniejszą substancją.

Ponadto, farby do włosów pozbawione amoniaku, bardzo często wzbogacone są dobroczynnymi olejami czy substancjami odżywczymi, które podczas farbowania mają dbać o kondycję kosmyków, wzmacniać je i zapobiegać potencjalnym uszkodzeniom.

Najpopularniejsze farby do włosów bez amoniaku

Farby do włosów bez amoniaku, wbrew powszechnym twierdzeniom, pozwalają uzyskać pożądany i trwały kolor. Oczywiście wiele zależy od produktu, jaki wybierzemy. Choć preparaty bez amoniaku wyrządzą na włosach mniejsze szkody, nie są całkowicie obojętne dla kosmyków, dlatego  najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja.

Na rynku obecnych jest wiele farb bez amoniaku do domowego użytku. Do najpopularniejszych należą: Garnier Olia, L’Oreal Professionnel Inoa ODS2, Schwarzkopf Professional Essensity Colour. Tutaj znajdziesz szeroki wybór drogeryjnych i profesjonalnych farb do włosów bez amoniaku.

  1. Garnier Olia – seria obfituje w wiele wyjątkowych kolorów. Formuła produktów nie zawiera amoniaku, dzięki czemu wyeliminowano też problem nieprzyjemnego zapachu podczas koloryzacji. Preparaty gwarantują 100% pokrycie siwych włosów, a skoncentrowana formuła zapewnia równomierny i trwały efekt. W składzie farby obecne są pielęgnacyjne olejki, które nie przesuszają kosmyków.
  2. L’Oreal Professionnel Inoa ODS2 to kolejna propozycja farb wysokiej jakości bez szkodliwego amoniaku. Produkt zapewnia idealny kolor, a przy tym precyzyjnie pokrywa siwe włosy. Pozwala rozjaśni kosmyki nawet o trzy odcienie. Formuła bazuje na naturalnych olejach, które kompleksowo pielęgnują włosy.
  3. Schwarzkopf Professional Essensity Colour zawiera aż 90% naturalnych składników – nie zawiera natomiast amoniaku oraz silikonów. Farba zapewnia długotrwały i intensywny efekt, skutecznie kryje siwe włosy. Dodatek olejów roślinnych bogatych w lipidy sprawia, że włosy prezentują się pięknie i zdrowo.

Rynek drogeryjny oferuje mnóstwo produktów do samodzielnego użytku, dzięki którym – we własnym domu – możemy w bezpieczny sposób odmienić swój wygląd. Oczywiście, należy wybierać farby do włosów wysokiej jakości, ale nie należy zapominać również o specjalnej pielęgnacji włosów farbowanych – tylko dzięki niej nasze kosmyki będą zachwycały blaskiem i doskonałą kondycją.